درباره‌ی این شماره

تاریخ نشر : | ویرایش : Saturday 22 June 2013 01:17

 

یک دومین شماره‌ی ویژه‌ی شعر و داستان «چراغ» در دست شماست. نخستین مرتبه در فروردین 1392 مجله ویژه‌نامه‌ی ادبیات بود و شماره‌ی بعدی ما، در ابتدای پاییز در مهر ماه منتشر خواهد شد. همراه ما باشید، شعرها، داستان‌ها، مقاله‌ها و دیگر آثار ادبی خود را برای انتشار در اختیارمان قرار دهید.

دو هفتمین ماه پیاپی است که در ابتدای ماه، چراغ منتشر می‌شود. هفت شماره زمان خوبی است برای به ثبات رساندن بعضی مسائل و حذف برخی مسائل دیگر. از مرداد ماه تلاش می‌کنیم روند جدیدی در مجله اِعمال بشود و در این روند جدید، مجله به‌سمت پیشرفت گام بردارد. در این میان، منتظر پیشنهادهای شما هستیم تا مجله را پُر بارتر و جذاب‌تر از همیشه، به‌ دست‌تان برسانیم.

سه در این شماره، بخشی را به معرفی کتاب اختصاص داده‌ایم. چند چهره از میان مشهورترین نام‌های ادبیات قرن بیستم میلادی انتخاب شده‌اند و برای هر کدام، مهم‌ترین کتاب‌های منتشر شده در زبان فارسی و همچنین نام مهم‌ترین آثار ترجمه نشده، ضمیمه شده است. امیدواریم بیشتر از همیشه سراغ ادبیات برویم و کتاب‌های ادبیاتِ خودمان را بیشتر و بیشتر بخوانیم.

چهار در کنار آثار اختصاصی مجله، بخشی از جدیدترین کتاب‌های انتشارات گیلگمیشان نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. بخشی از کتاب «دو نمایشنامه‌ی احمقانه برای خاک خوردن» نوشته‌ی الیاس قنواتی و همچنین یک شعر از دفتر شعر در دست انتشار پرند شوشتری و یک شعر از دفتر باهار نارنج در میان آثار منتشر شده در مجله هستند. کتاب‌های انتشارات گیلگمیشان را مجانی از وب‌سایت نشر دریافت کنید: http://www.gilgamishaan-books.org/

پنج فصلِ آخر مجله، اختصاص به گِرگوری کورسو یافته است؛ از مهم‌ترین نام‌های نسل بیت و از دوستان صمیمی اَلن گینزبرگ و از مهم‌ترین شاعرهای قرن بیستمِ امریکا. نامِ مترجم به درخواست او بر این شعرها نیامده است، هرچند نامِ او برای مجله محفوظ است و به جز یک شعر که پیش از این در مجله‌ای داخل ایران منتشر شده بود، مابقی شعرها پیش از این منتشر نشده بودند.

شش برای ارتباط بیشتر با مجله‌ی چراغ، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

http://www.facebook.com/cheragh.org

https://twitter.com/magazinecheragh

https://plus.google.com/117701243357788639979/posts

همچنین مجله را از طریق نرم‌افزار فیدخوان خود مطالعه کنید:

http://cheragh.org/feed/

چراغ را همچنین می‌توانید در موبایل‌های خود بخوانید:

http://cheragh.org/mobile/

وب‌سایت ما همیشه منتظر شما است،‌ همراه با نسخه‌های پی‌دی‌اف و اچ‌تی‌ام‌ال شماره‌های پیشین چراغ:

http://cheragh.org/

 


Balatarin

دیدگاه شما