رنگی شوید!

تاریخ نشر : | ویرایش : Tuesday 23 July 2013 01:11

نوشته زیگبوی

آیا دلت‌تان می‌خواهد زندگی‌تان رنگی شود؟ همه‌ی ما نیاز داریم... رنگارنگ پوشیدن برای نوجوانان امروزی که در زندگی‌شان ظاهراً نگرانی ندارند به نظر آسان می‌رسد اما اگر شما از دسته از خانم‌ها یا آقایانی هستید که اکثر سال‌های زندگی‌تان را سیاه یا رنگ‌های تیره پوشیده باشید؛ ممکن است کمی سخت‌تان باشد. برای شما بهتر است، آرام آرام شیوه‌ی لباس پوشیدن‌تان را عوض کنید. در ادامه راهنمای گام به گامی خواهید خواند که به شما کمک می‌کند رنگ و نور را به گنجه لباس‌تان بیاورید.

یک: شخصیت‌تان را عوض کنید.

البته منظورم این نیست که طوری عوض شوید که دیگر خودتان نباشید! برعکس. خودتان باشید. شروع کنید به لبخند زدن. با آدم‌ها حرف بزنید. مهمانی بروید و در جمع دوستان‌تان شاد باشید. از مشاجره با دیگران و بد زبانی و از آدم‌هایی که غم به دل‌تان می‌ریزند دوری کنید. بخندید! البته مراقب باشید زیاده‌روی نکنید. آدم‌های خیلی خوشحال گاهی روی اعصاب‌اند و به این دلیل ممکن است دوستان‌تان را از دست بدهید.

دو: تصمیم بگیرید چقدر می‌خواهید رنگی باشید.

دل‌تان می‌خواهد انفجاری از رنگ‌ها باشید؟ می‌توانید تی‌شرت، شلوار، کمربند، کفش، کلاه، جوراب و حتی عینک‌تان را از رنگ‌های متفاوت انتخاب کنید. توجه کنید که با رنگ‌های گرم – مثل زرد، قرمز، نارنجی – بیشتر دیده می‌شوید اما همیشه ترکیبی از رنگ‌های سرد و گرم چشم نوازتر است. می‌توانید رنگ‌های گرم را برای تکه‌های اصلی مثل شلوار و تی‌شرت استفاده کنید و رنگ‌های سرد – مثل آبی و بنفش و سبز- را برای تکه‌های کوچک مثل کفش و کمربند.

می‌خواهید فقط کمی رنگ به پوشش‌تان اضافه کنید؟ باید بروید سراغ شال‌های رنگی، گردن‌بندها، دستبندها، کیف، کمربند و کلاه رنگی... این‌ها را با لباس‌هایی با رنگ‌های خنثی – سفید، خاکستری، قهوه ای و کرم – بپوشید.

شاید بخواهید چیزی بین این‌ها باشید. در این صورت می‌توانید تی‌شرت‌های رنگی به همراه کیف و کفش با رنگ‌های خفیف و شلوار جین بپوشید.

سه: لباس‌های رنگی بخرید.

بروید سراغ فروشگاه‌های که پوشاک تریکو عرضه می‌کنند. تقریباً هر چیزی که لازم دارید آن‌جا پیدا می کنید. این‌ها ارزان، ساده و از همه‌چیز مهم‌تر نخی و در نتیجه خنک هستند و در این روزهای گرم زندگی را برای‌تان راحت‌تر می کنند.

چهار: مفرح بپوشید.

علاوه بر رنگ‌های شاد، لباس‌های شاد به سبک پوشش‌تان اضافه کنید. جین با سایه روشن‌های اغراق شده بپوشید. بروید سراغ برندهایی که مورد توجه نوجوانان است. مثلاً آل استار. از زیوارآلات فانتزی استفاده کنید. گاهی می‌توانید لباس‌های قدیمی‌تان را با کمی ابتکار، متحول کنید. مثلاً روی تی‌شرت قدیمی و ساده‌تان با تیغ زخم بیاندازید یا لبه‌ی آستین‌ها و یقه‌اش را قیچی ببرید. حتی می‌توانید با یک دستمال آغشته به محلول سفید‌کننده روی آن سایه‌روشن ایجاد کنید.

پنج: اعتماد به نفس داشته باشید.

اگر قرار باشد به خاطر رنگ‌های روشنی که می‌پوشید یا به خاطر زیورآلات توی چشم‌تان، خجالت بکشید؛ از لباس پوشیدن‌تان لذت نخواهید برد. گامی بلند بردارید: همیشه لبخند به لب داشته باشید و با اعتماد به نفس بلند بخندید.

شش: مدل موی مناسب با سبک پوشش‌تان انتخاب کنید.

مدل و رنگ مو سهم بزرگ و غیر قابل انکاری در ظاهر شما دارد. با عوض کردن رنگ مو، فر کردن یا کوتاه کردن موها می‌توانید ظاهرتان را کاملاً عوض کنید.

حرف آخر

تاکید می‌کنم اگر می‌خواهید پای رنگ‌ها را به زندگی‌تان باز کنید، این کار را آرام آرام انجام دهید. به خصوص اگر تا قبل از این طرفدار رنگ‌های تیره بوده‌اید. چیزهایی که لازم دارید لباس‌های رنگی، لبخند و اعتماد به نفس است.


Balatarin

دیدگاه شما