رنگی شوید!

آیا دلت‌تان می‌خواهد زندگی‌تان رنگی شود؟ همه‌ی ما نیاز داریم... رنگارنگ پوشیدن برای نوجوانان امروزی که در زندگی‌شان ظاهراً نگرانی ندارند به نظر آسان می‌رسد اما اگر شما از دسته از خانم‌ها یا آقایانی هستید که اکثر سال‌های زندگی‌تان را سیاه یا رنگ‌های تیره پوشیده باشید؛ ممکن است کمی سخت‌تان باشد. برای شما بهتر است، آرام آرام شیوه‌ی لباس پوشیدن‌تان را عوض کنید. در ادامه راهنمای گام به گامی خواهید خواند که به شما کمک می‌کند رنگ و نور را به گنجه لباس‌تان بیاورید.

مزایای گوشه‌گیر بودن

داستان فیلم نیز مانند کتاب با زندگی چارلی (لوگان لرمن) شروع می‌شود که یک نوجوان مالیخولیایی است که در سال 1991 (سال وقوع داستان) سعی در انطباق خود با محیط جدید دبیرستان دارد. دعای او اجابت شده و می‌تواند وارد جمع دوستانی شود که در مرکزیت آنها پاتریک (ازرا میلر ) همجنسگرا و خواهر ناتنی او سم (اما واتسون) قرار دارند که سال آخر تحصیلی‌شان را می‌گذرانند.

فصل‌ها

يك خاتون داشتيم نود سالش بود و پير دختر وهيچ‌وقت ازدواج نكرده بود! داستان‌هاي مختلفي درباره‌اش شنيده بودم، خاتون شده بود سمبل زندگي من و زماني به همه مي‌گفتم من مي‌خواهم مثل خاتون باشم، حرف مرا جدي نمي‌گرفتند و مي‌گفتند تو هم مثل هر دختر دم بخت ازدواج خواهي كرد.

پرایدِ آنکارا

یک روز مانده به راهپیمایی، هیچ حالِ خوشی نداشتم، با اینکه اولین بار بود که امکانِ حضور در یک راهپیمایی در حمایت از جامعۀ همجنسخواه و دوجنسخواه و تراجنسیتی را داشتم و بالطبع باید خیلی هیجان زده می‌بودم، اما سخت دلگیر بودم. همیشه از عکس‌ها و فیلم‌هایِ اینگونه راهپیمایی‌ها، حال و هوایی شاد و سرخوشانه به ذهنم متبادر می‌شد و این شاد بودن، خیلی از حال و هوایِ من که پناهجویی بیش نیستم و به خاطر همجنسخواه بودن، نه تنها خانه که خانواده را هم از دست دادم، دور بود.

پنج ترانه از گروه موسیقی The Irrepressibles

توضیح: گروه The Irrepressibles ده عضو دارد که به رهبری جیمی مک‌دِرموت کار هنری خود را ارائه می‌دهند. آن‌ها تاکنون دو آلبوم با نام‌های «آینه آینه» و «عریان» منتشر ساخته‌اند و هفت کلیپ خود را با نام «سیرک در دریا» به بازار فرستاده‌اند.

روانکاوی گرایش به همجنس- از افسانه تا واقعیت بخش سوم – معمای مادران

چرا درطول تاریخ روانکاوی همواره مردان همجنسگرا توصیفات یکسانی از مادر خود ارایه داده‌اند؟ آیا واقعاً مادران این مردان حایز ویژگی‌هایی خاص و متمایز هستند یا اینکه روش روانکاوانه با عینک خاصی به این مادران نگریسته و برچسب زده است؟ شاید بتوان گفت هر دو گزینه تا حدودی می‌تواند قابل بررسی باشد بااین‌حال داده‌های بالینی حاصل از معانی آن‌ها، باید در چشم‌اندازی خاص مورد بازبینی قرار گیرد.

نگاهی به ارتباط روانشناسی و حقوق در زندگی همجنسگرایان ایران

برای زندگی یک همجنسگرا و احقاق حقوق او در ایران، چالش‌های زیادی وجود دارد که وقتی ما از نگاه حقوقی به این چالش‌ها که منجر به صدمات جسمی و روانی فراوانی شده است نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که به‌طور روزمره برای عبور یا مواجهه با این بحران‌ها گاه به مشاور حقوقی و گاه به مشاوره‌ی یک روانپزشک یا روانشناس نیازمند می‌باشد. اینجا است که به رابطه‌ی تنگاتنگ این دو رشته و تاثیر متقابل مفاهیم آن‌ها بر یکدیگر پی می‌بریم و شدت این تاثیر زمانی است که بخواهیم وضعیت حقوقی یک همجنسگرای ایرانی یا سایر اقلیت‌های جنسی را در ارتباط با مفاهیم روانشناسی و آموزه‌هایی که از کلینیک‌های مشاوره‌ی ایرانی برای زندگی بهتر و کمک به سلامت روانی این افراد می‌شود را در مقایسه با واقعیت‌های حقوقی جامعه‌ی ایرانی ببینیم.

صفحه قبل >